212 411 70 70
İletişim Hattı

Skip to the content

Çilingir Seçiminde Tavsiyeye mi İhtiyacınız Var?

Çilingir Seçiminde Tavsiyeye mi İhtiyacınız Var?

Evinize giremediğinizde ne yapıyorsunuz?

 

Çilingir aramak pek de eğlenceli değil, aslında güvenliğiniz için güvendiğiniz birini aramaktır. Çilingirler tarafından işin doğru yapılmasını istiyorsunuz, böylece geceleri rahatça uyuyabilirsiniz. Bu yüzden, iyi ve güvenilir bir çilingir bulmanız için aşağıdakileri okumanızı tavsiye ederiz.

Bu makale size uzman bir çilingirden nasıl hizmet alacağınız hakkında fikir verebilir.

 

Her zaman evinize yakın bir çilingirden hizmet almaya çalışın

Bazen anahtarlar doğru kalibre edilmez ve kilide sığmazlar. Daha uzak bir yerden hizmet aldığınızda anahtarları geri götürmekte güçlük çekebilirsiniz. Çilingir seçerken yaşadığınız yerden bir ya da iki kilometre uzaklıktaki bölgeleri hedefleyin.

 

Fiyatlandırma ve ek maliyetler

Birçok çilingir, telefon üzerinden bir fiyat teklif edecektir. Eğer bulunduğunuz yere geldiklerinde fikir değiştirirlerse onlarla çalışmaya devam etmeyin, dikkatli davranın. Herhangi bir alanda çok sayıda çilingir olabilir, bu yüzden rahat olmadığınız birinden hizmet almaya mecbur hissetmeyin.

 

Çilingir çalışmaya başlamadan önce mutlaka fiyat konusunda tahminler alın. Bu kilit değiştirme maliyeti, kilit ve kilidin maliyeti hakkında olmalı. Tahmin edersiniz ki bazı parçaların değişmesine ihtiyaç duyulabilir. İşin maliyetinin ne kadar olacağını bilmek kadar, onarım sürecinde diğer ek maliyetlerin farkında olmak da önemlidir. 

 

Aracınız için anahtarınızın kopyalanması gerektiği durumlarda çilingirleri aramaktan çekinmeyin. Çoğu otomobil satıcısı, bunu yapmaya sadece kendilerinin yetkili olduğu fikrini verecektir. Bunları ihtiyaç duyduğunuz anda başvurmanızı garanti etmek için söyleyebilirler.

 

Uzman Çilingirler Bulma

Eğer iyi bir çilingir arıyorsanız, güvendiğiniz kişilerin önerilerine başvurabilir ya da güvenilir bir web sitesinden faydalanmayı deneyebilirsiniz.

Çilingir çağırmadan önce mutlaka sertifikalı bir uzman çağırdığınızdan emin olun. Bu sertifika, işi yapmak için gerekli uzmanlığa sahip olduğunu gösterecektir. Ya da çilingir geldiğinde kartvizit ya da kimlik görmek isteyebilirsiniz.

İstanbul'un en yoğun semtlerinden bazılarındaki en iyi çilingirlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;

Şişli Çilingirler

Sarıyer Çilingirler

 

(12 değerlendirme)