212 411 70 70
İletişim Hattı

Skip to the content

Gerçek Bir Diyetisyen Bulun!

Gerçek Bir Diyetisyen Bulun!

Diyetisyenler, sıklıkla hastanelerde, tıp merkezlerinde, özel muayenehanelerinde veya diğer sağlık kuruluşlarında, sağlık ekiplerinin bir parçası olarak bulunurlar. 

 

Tıbbi beslenme tedavisini antropometrik ölçümler ve birçok biyokimyasal parametreler ışığında kişiye özel olarak uygulayarak, hastalıkların tedavisi ve önlenmesinde etkin bir rol üstlenirler. Buna ek olarak, birçok diyetisyen, gıda ve beslenme endüstrisi ve ticaret, gazetecilik, spor beslenmesi, kurumsal sağlıklı yaşam programları ve diğer geleneksel olmayan çalışma ortamlarıyla birlikte çalışan sayıları giderek artan topluluk ve halk sağlığı ortamlarında ve akademik çevrelerde ve araştırmalarda bulunurlar.

 

Özetle, diyetisyenler besin ve beslenme konularındaki uzmanlıklarını toplum genelinde bireye özgü olarak çok çeşitli ortamlarda icra ederler. 

Sağlıklı beslenme sizin için bir yaşam tarzı olsun isterseniz, ya da daha ince bir forma kavuşmak hep hayaliniz olduysa muhakkak iyice araştırarak kendinize iyi bir diyetisyen bulmanızı tavsiye ederim.

Doç. Dr. Barış Öztürk - Diyetisyenler Telefon: 0212 411 39 00

(8 değerlendirme)