212 411 70 70
İletişim Hattı

Skip to the content

İmplant Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İmplant Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İmplant ömür boyu insan vücudunda kalacak şekilde üretilen bir üründür. Bu nedenle implant seçiminde “implantın ömrü ne kadar?” sorusunun cevabı aslında bellidir. ÖMÜR BOYU.

İmplant yaptırması önerilen hastalarımıza söylenmesi gereken öncelikle İmplant satın almak sadece bir vida satın almak değildir. Bu yüzden implant tedavisini yapacak hekimle ilgili bilgiler implantın markası, menşei, fiyatından daha önemlidir. Bu yüzden implantın markası, fiyatı, hangi ülkede üretildiği gibi bilgileri sormadan önce hekimin implant konusunda eğitimi, tecrübesi, kaç yıldır implant yaptığı, kaç tane implant uyguladığı gibi bilgileri de öğrenmelidirler.

İmplant seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da implantın kaç yıldır uygulandığı konusudur. Ömür boyu insan vücudunda kalmak üzere üretilen bir materyalin birkaç yıllık sonuçları yeterince güvenilir değildir. Bu nedenle implant tercihinde kaç yıldır uygulandığı da öğrenilmelidir.

İmplant tercihini belirleyen diğer bir husus ise; implantın menşeidir (Hangi ülkede üretildiği).  Bu konuda Avrupa ve Amerika diğer ülkelere göre oldukça önemli mesafeler kat etmiştir. Ülkemizde yerli üretim implant çalışmaları başarıyla sürdürülmektedir. Yerli üründe ise Uluslararası geçerliliği olan sertifikalar sorgulanmalıdır. Yabancı menşeli ürün seçiminde ise Türkiye’de kaç yıldır satıldığı ve distribütör firmanın sorgulanması önemlidir. Zira yabancı menşeili olarak getirilen ve daha sonra distrübütör firmanın piyasadan çekilmesiyle mağdur olan hastalarla sıklıkla karşılaşılmaktdaır.

İmplant tercihinde fiyat sorgulaması tüm bu kriterler sorgulandıktan sonra yapılmalıdır. Yukarıdaki kriterlerde tercih edilen en uygun fiyatlı ürün seçilmelidir.

Kliniğimizde biri doçent olmak üzere 3 implant uzmanı çalışmakta olup, ortalama 10 yıllık implant deneyimine sahiptirler.

İmplant markası olarak ta dünyanın ilk 5 implantından biri olan ANKYLOS, İngiltere’nin en çok satılan implantlarından ICX ve Amerika’da FDA Onayı almış tek yerli implant olan NUCLEOSS T6 implant kullanılmaktadır.

İmplant kararı vermenin ne kadar zor bir süreç olduğunu bilerek, bu konuda hastalarımıza destek olmak niyetiyle,

Geçmiş olsun dileklerimizle.

Daha geniş bilgi ve randevu için;

Moss Dental - Başakşehir

0549 485 00 710

(18 değerlendirme)